Glemt dit kodeord?

Opret brugerprofil

Minimum 6 karakterer, mindst 1 stort bogstav

Resultater

Kaufmann Cup 2023

Showdance
Børn: Guld: Tamatoa, House of Dance
Sølv: Star Kiddos, Danseplaneten.
Bronze: Selected, Let's Dance
Junior: Guld: Dolce Vita, Let's Dance
Sølv: Tribute, House of Dance
Bronze: Kompagni Sena, Let's Dance
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance
Sølv: Pace, Let's Dance
Bronze: Con10tion, Dance Company Twenty

Hip Hop
Børn: Guld: The Kidz, Vejlebo Dance Studio.
Sølv: Vipers, House of Dance.
Bronze: The Blaze, Let's Dance.
Junior: Guld: Rascality, Vejlebo Dance Studio.
Sølv: Shades, Let's Dance.
Bronze: Flayers, House of Dance.
Voksen: Guld: The Collab, Vejlebo Dance Studio.
Sølv: Okapi, Komera Neza Studios.
Bronze: Lion Kings, Komera Neza Studios.

Kaufmann Cup 2022

Showdance
Børn: Guld: Star Kiddos, Danseplaneten
Sølv: Tamatoa, House of Dance Aalborg
Bronze: Team Starlights, Let's Dance
Junior: Guld: Diversity, Let's Dance
Sølv: Undeniable, Danceproject Dance Academy
Bronze: Surrender, Let's Dance
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance
Sølv: Hot Shot, Let's Dance
Bronze: Con10tion, Dance Company Twenty

Hip Hop
Børn: Guld: Lil Beez, Komera Neza Studios
Sølv: Equity, Let's Dance
Bronze: 20fourseven, Dance Company Twenty
Junior: Guld: Serpents, House Of Dance
Sølv: Lil Penguins, Komera Neza Studios
Bronze: Dragon Cartel, Komera Neza Studios
Voksen: Guld: The Zodiax, Komera Neza Studios
Sølv: 20, Dance Company Twenty
Bronze: Debut, Komera Neza Studios

* I toppen hvor der står 'hold', 'niveau' osv, der vil du på feks. 'niveau' se en tragt, den skal du trykke på, så folder filteret sig ud og her kan se at kun børn er valgt, der skal du klikke i firkanten ud for børn, junior, voksen for at vælge det til som du vil se. Dette gælder ligedes for hvilken finale du ønsker at se.

Kaufmann Cup 2021

Showdance
Børn: Guld: Star Kiddos, Danseplaneten
Sølv: Star Angels, Let's Dance
Bronze: Team Starlights, Let's Dance
Junior: Guld: Diversity, Let's Dance
Sølv: Youth, Let's Dance
Bronze: A Chorus Line, Danceproject Viborg
Voksen: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: The Smell of Punishment, Cphdans
Bronze: Smooth Operation, Danceproject Viborg

Hip Hop
Børn: Guld: The Kidz, Vejlebo Dance Studio
Sølv: Dynamix, Allingham Dance Team
Bronze: Encore, Let's Dance
Junior: Guld: Unbreakable Wolfpack, Komera Neza Studios
Sølv: Young Killerz, Cphdans
Bronze: Versatility, Vejlebo Dance Studio
Voksen: Guld: The Clique, Vejlebo Dance Studio
Sølv: Serenity, Planum Studios
Bronze: Collective, House of Dance Aalborg

Kaufmann Cup 2020

Showdance
Børn: Guld: Star Angels, Let's Dance
Sølv: 10hi, Dance Company Twenty
Bronze: Sunshine Girls, Let's Dance
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: Divalicious, Let's Dance
Bronze: At10tion, Dance Company Twenty
Voksen: Guld: Addiction, Århus
Sølv: Alley Cats, Let's Dance.
Bronze: Con10tion, Dance Company Twenty

Hip Hop
Børn: Guld: The Kidz, Vejlebo Dance Studios
Sølv: New Kids, Frederikshavn Dance Studio
Bronze: Lil Penguins, Komera Neza Studios
Junior: Guld: Unbreakable Wolfpack, Komera Neza Studios
Sølv: Zignation Army, Planum
Bronze: The Blaze, Let's Dance
Voksen: Guld: The Clique, Vejlebo Dance Studios
Sølv: Zen, Planum
Bronze: Serenity, Planum

(Resultatet er fra 1. rangliste, da finalen blev aflyst grundet Corona..)

Kaufmann Cup 2019

Showdance
Børn: Guld: Star Angels, Let's Dance
Sølv: Team Starlight, Let's Dance
Bronze: Stardust, Danseplaneten
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: Kompagni 8, Copenhagen Dance Space
Bronze: Fighter, Team Passion
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance
Sølv: Con10tion, Dance Company Twenty
Bronze: Clarity, Ray danseinstitut

Hip Hop
Børn: Guld: Lil Penguins, Komera Neza Studios
Sølv: Team Encore, Let's Dance
Bronze: Syzygy, Helles Danseinstitut
Junior: Guld: Zignation Army, Planum
Sølv: The Blaze, Let's Dance
Bronze: The Falcons, Komera Neza Studios
Voksen: Guld: Okapi, Komera Neza Studios
Sølv: The Clique, Vejlebo Dance Studios
Bronze: The Odyssey, Collab Studio

Kaufmann Cup 2018

Showdance
Børn: Guld: Star Angels, Let's Dance
Sølv: Showtime, Danseplaneten.
Bronze: Stardust, Danseplaneten.
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: Surrender, Let's Dance.
Bronze: Youth, Let's Dance.
Voksen: Guld: Clarity, Stylez Dance Academy.
Sølv: Alley Cats, Let's Dance.
Bronze: Drift Mo Beat, Karina Frimodt Dans

Hip Hop
Børn: Guld: Crazy Gang, Viborg Sportsdans.
Sølv: Skumfiduza, Planum.
Bronze: Squad, Dance Studio Frederikshavn.
Junior: Guld: Zenkai Itchi, Planum.
Sølv: Infinity, Planum.
Bronze: Oh No Yoko, Let's Dance.
Voksen: Guld: The Clique, Vejlebo Dance Studio.
Sølv: Serenity, Planum.
Bronze: The Jacks, Allingham Dance Team.

Kaufmann Cup 2017

Showdance
Børn: Guld: Stardust, Danseplaneten.
Sølv: Star Angels, Let's Dance.
Bronze: Divalisious, Helles Danseinstitut.
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance.
Sølv: DP Allstars, Danseplaneten.
Bronze: Divalisious, Let's Dance.
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance.
Sølv: Smooth Control, Sportsefterskolen SINE.
Bronze: The Returness, Helles dans og motion.

Hip Hop
Børn: Guld: Skumfiduza, Planum.
Sølv: Team New Generation, Allingham Dance Team.
Bronze: A Crew, Allingham Dance Team.
Junior: Guld: Team Exceptions, Slangerup.
Sølv: Perceptions, Dance Studio Fredeikshavn.
Bronze: Zenkai Itchi, Planum.
Voksen: Guld: Indigio, Indigo Movement.
Sølv: Champions Leauge, Planum.
Bronze: Da Freakaliz, Stylez Dance Academy

Kaufmann Cup 2016

Showdance
Børn: Guld: Dream Girls, Let's Dance
Sølv: Stardust, Danseplaneten
Bronze: Team Starlights, Let's Dance
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: Madness Elite, Let's Dance
Bronze:
Star Power, Let's Dance
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance.
Sølv: Origins, Planum
Bronze: Daydreamer, VM Dans

Hip Hop
Børn: Guld: Skumfiduza, Planum Team
Sølv: New Generation, Allingham Dance Team.
Bronze: Be Teens, Let's Dance
Junior: Guld: Nini Ninjas, Planum
Sølv: Perceptions, Dance Studio Fredeikshavn.
Bronze: Selection, Stylez Dance Academy
Voksen: Guld: The Fraternity, Planum
Sølv: Da Freakaliz, Stylez Dance Academy
Bronze: Rampage, Stylez Dance Academy

Disco
u/12 år: Guld: American Girls, VM Dans
Sølv: Sunshine Girls, VM Dans
Bronze: Disco Stars, Helles Danseinstitut
o/12 år: Guld: White Leoparts, VM Dans
Sølv:
Invation, VM Dans
Bronze: Divas, VM Dans

Kaufmann Cup 2015

Showdance
Børn: Guld: Dream Girls, Let's Dance
Sølv: Stardust, Danseplaneten
Bronze: Funky Stars, Let's Dance
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance.
Sølv: Star Power, Let's Dance
Bronze: Dance Delight, Let's Dance
Voksen: Guld: Alley Cats, Let's Dance.
Sølv: Planum Family, Planum
Bronze: Reload, Rythm Nation

Hip Hop
Børn: Guld: Team Freaks, Allingham Dance Team
Sølv: Be Teens, Let's Dance
Bronze: A Crew, Allingham Dance Team.
Junior: Guld: Team Exeptions, Slangerup
Sølv: Nini Killerz, Planum
Bronze: Prestige, Let's Dance
Voksen: Guld: Gents, Planum
Sølv: Shazam, Stylez Dance Academy
Bronze: Da Freakaliz, Stylez Dance Academy

Kaufmann Cup 2014

Showdance
Børn: Guld: Star Power, Let's Dance
Sølv: Funky Stars, Let's Dance
Bronze: Dream Girls, Let's Dance
Junior: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Sølv: Dance Delight, Let's Dance
Bronze:
To B or not to B, RDS
Voksen: Guld: Oblivious, Planum Dance House
Sølv: The Vatican, VSD
Bronze: Showgirls, Let's Dance

Hip Hop
Børn: Guld: Girlisious, Dance Studio Frederikshavn
Sølv: Team Slams, Alllingham Dance Team
Bronze: Power Kids, Let's Dance
Junior: Guld: Yoki Shinai (unexpected), Planum Dance House
Sølv: No Name, Let's Dance
Bronze: Infinity, Stylez Dance Academy
Voksen: Guld: Noble Minded, Planum Dance House
Sølv: Infuzion, Dance Studio Frederikshavn
Bronze: Paradox, Sylez Dance Academy

Kaufmann Cup 2013

Showdance
Børn: Guld: Hot Shot, Let's Dance
Junior: Guld: Angels Academy, Planum Dance House
Voksen: Guld: Wuzing, Planum Dance House

Hip Hop
Børn: Guld: Another Level, Danseplaneten
Junior: Guld: Team Superior, Planum Dance House
Voksen: Guld: Swag Attack, Let's Dance